Image

specializovaná malířská prodejna

 

Image

Adler Pullex Color

 

ImageAdler Pullex Color je krycí lazura na olejové bázi vhodná především pro exteriéry. Pokud tedy potřebujete natřít nebo zrenovovat venku dřevěné prvky, tento produkt je vhodná volba. Používá se především na ploty, podbití, dřevěné fasády a obecně na všechna venkovní objemově stálá i nestálá dřeva.

Kdy přesně je vhodné tuto lazuru použít? Nejčastěji se používá při renovacích, kdy je dřevo vystaveno dlouhodobému působení vnějších vlivů a není v nejlepší kondici. Typickým příkladem jsou například vrata od stodoly, které jsou natřeny barvou už hodně let. V případě použití této lazury se dřevo nemusí vybrušovat do hloubky, ale stačí povrchové zbroušení a natření přímo Adlerem Pullex Color. Tím, že je lazura krycí, zakryje i nedostatky ve zbarvení dřeva i ve starších nátěrech, které v sobě dřevo nese. Zároveň je ale třeba zmínit, že i přes své krycí vlastnosti je schopna zachovat texturu dřeva.

Po natření jsou dřevěné díly chráněny před UV zářením, dřevo je prodyšné, lazura dále reguluje vlhkost a chrání před napadením houbami a plísněmi.

Pokud chcete dát při renovaci dřevu plnou péči, je vhodné tuto lazuru kombinovat ještě s dalším produktem od Adleru, a to s Adler Pullex Renovier-Grund. Jde o speciální pigmentovaný základ na dřevo s kompletní ochranou, který egalizuje a zesvětluje dřevěný podklad. Reálně se díky použití tohoto základu dřevo zpevní, zesvětlí a napenetruje; efektivně tedy připraví podklad na další nátěr lazurou.

Lazura se dá používat ale i při nátěrech nového dřeva. V tomto případě je vhodné ji nakombinovat s Adler Pullex Imprägnier-Grund, rozpouštědlovou impregnací vhodnou pro ochranu dřeva u nových nátěrů. Pokud tedy chceme, aby nám nové dřevo v exteriéru vydrželo co nejdéle, nejprve použijeme impregnaci a poté krycí lazuru.

Adler Pullex Color lze namíchat v neomezeném výběru barev díky tónovacímu systému Color4You. V naší prodejně můžete vybírat ze vzorníků Alpine selection, NCS, RAL, Dulux a Jub – nebude tedy problém najít a namíchat odstín, který bude vyhovovat právě Vám.

Kontaktní informace

LESTER
Branka 57
Brno
624 00
Česká republika
IČ:
60525461
DIČ
Adresa prodejny: Minská 56, Brno 616 00 Otevřeno Po - Pá 7 - 19 hodin