Lakování parket


Lakování parket Specializujeme se na lakování parket, ale i všech druhů dřevěných podlah. Pro tento proces využíváme speciální vysoce odolné dvousložkové laky s protiskluznými vlastnostmi, které nejen posilují povrch, ale také výrazně zvýrazňují kresbu parket. Lakování parket provádíme vždy minimálně ve třech vrstvách. Trojnásobné lakování a používání kvalitních laků zajišťuje Vaší dřevěné podlaze výrazně delší životnost. Lakování parket je vždy nejlepší svěřit do rukou zkušeného podlaháře. Správný technologický postup a volba vhodného druhu laku jsou klíčové. Nenáležitě provedené lakování parket může znemožnit budoucí renovace parket nebo dokonce znehodnotit celou podlahu. 

Lak na parkety vytváří neviditelný, avšak silný film na povrchu podlahy, což poskytuje účinnou ochranu parket před opotřebením a poškrábáním. Při výběru laku na podlahu je klíčové zajistit, aby byl vysoce odolný, zejména vzhledem k tomu, že parkety jsou vystaveny každodennímu náporu. Proto je důležité používat kvalitní produkty pro jejich ošetření. V oblasti podlahových produktů se osvědčila značka Adler, která nabízí širokou škálu laků určených pro parkety. Další renomovanou značkou je Herbol, která kromě bezbarvých laků disponuje i laky tónovatelnými do různých odstínů.

Voskováním parket zůstává zachován přirozený vzhled a struktura dřeva. Tato metoda poskytuje ochranu, která je ideální zejména pro dřevěné podlahy s katrovanými, profilovanými, kartáčovanými a dalšími reliéfními úpravami povrchů. Voskování lze také aplikovat na dřevěná prkna s mikrospárou. V případě poškození podlahy stačí pouze přebrousit postižené místo a následně převoskovat.

Pro voskování lakovaných parket provádíme metodu nazývanou polymerizace. Vosk, vytvořený na bázi polymerové disperze, se aplikuje na voděodolný, lakovaný povrch podlahových krytin (nikoli olejovaný). Tento postup je vhodný pro různé druhy podlah, jako jsou lakované dřevo, lakovaný korek, přírodní linoleum s polyuretanovou úpravou povrchu a laminátové podlahy. Aplikací disperze dosáhneme vyplnění mikroskopických pórů v ochranném laku a uzavření povrchu krytiny. Tím vytvoříme novou vrstvu, která přispívá k ochraně a zlepšení vzhledu podlahové krytiny.

Kontaktní informace

LESTER
Branka 57
Brno
624 00
Česká republika
IČ:
60525461
DIČ
Adresa specializované malířské prodejny: Minská 56, Brno - Žabovřesky. Provozní doba Po - Pá 7 30 - 16 30 hodin Tel: 777 218 220, e-shop www.kvalitnibarvy.cz