Malíři Brno - Tradiční techniky


ImageMalířské techniky jsou součástí výzdoby interiéru již po mnoho století, vyjadřují náš styl, postoj a náladu. Během doby prošly zásadní vývojem. Od středověkých maleb sakrálního charakteru se z nástupem novověku malířské techniky poněkud umírnily. Jak se vyvíjel lidský mozek a cítění, tak se malířské dekorační techniky zdokonalovali až k dnešním moderním technikám například přírodní betony, efektní stěrky Magic Touch nebo ruční technika Encanto kde se výsledný efekt odvíjí od způsobu aplikace.

Pojďme si zde ale představit malířské techniky které byli obvyklé v době nedávno minulé, tyto techniky nadále nabízíme našim zákazníkům

Válečkování


ImageVálečkování je nanášení dekorativního vzoru pomocí gumového válečku, čímž se vytvoří stejný vzor po celé ploše zdi, válečkování bylo velice populární v druhé polovině minulého století, dnes se tato zajímavá technika opět vrací. Podstatou této techniky je kovový strojek, na jehož úchyty se usadí vyřezávaný gumový váleček a do nádobky strojku se nalije barva. Otáčením válečku a namáčením do barvy se na zeď nanáší dekor válečku. I v dnešní době máme k dispozici stovku válečků na výběr, od původních které se dělali v sedmdesátých a osmdesátých letech až po novodobé, které se dají výborně nakombinovat s moderním interiérem.

Linkování


ImageLinkování je poměrně složitá technika, která již vyžaduje praxi a jistou ruku. Potřebujeme k tomu speciální podvázaný štětec, pravítko a provázek. Touto technikou provádíme různě silné čáry kterými oddělujeme barevně vymalované plochy od ploch malovaných na bílo například stropy. Linkováním můžeme také tvořit různé ohraničení jiných malířských technik, například válečkování nebo batiku.

Šablonování


ImageJak název napovídá, jde o techniku která se provádí prostřednictvím šablon, kde se využívá vzor vyřezaný do speciálně upraveného papíru nebo jiného pevného materiálu. Šablony přiložíme na stěnu a technikou tupování vneseme barvu. Šablony můžeme také propojovat v určených bodech a vytvořit tak souvislou plochu specifického vzoru.

Batikování


ImageJde o dekoraci povrchů pomocí smotané přírodní hrubé tkaniny namočené v barvě. Používá se pro zdobení malované plochy celoplošně nebo v jiné kompozici. Oblíbená je stará záclona, krajka nebo manšestr, ale také se výborně hodí tkaninový hadr na podlahu, který vytváří zajímavé vzory. Přiložíme na stěnu a válíme všemi směry. Dbáme, aby některá místa nebyla barvou pokryta více než jinde. Vrásnění tkaniny často měníme, aby se vzor otisku neopakoval.

Tupování


ImageTupování je technika, při níž se napodobuje struktura přírodních materiálů kůra nebo mramor. Používá se k tomu štětec a houba. Namočíme houbu nebo štětec do barvy, lehce otřeme přebytečnou barvu a jemným poťukáváním kolmo ke zdi barvu nanášíme. Tato technika vyžaduje mnoho času a trpělivosti.

Kontaktní informace

LESTER
Branka 57
Brno
624 00
Česká republika
IČ:
60525461
DIČ
Adresa specializované malířské prodejny: Minská 56, Brno - Žabovřesky. Provozní doba Po - Pá 8 - 16 hodin Tel: 777 218 220, e-shop www.kvalitnibarvy.cz