Renovace dveří a oken


Řemeslná oprava dřevěných prvků parteru měšťanského domu v Ivančicích

ImagePovedená kompletní renovace nátěrů, opravy a zprovoznění původních zámku, doplnění zajišťujících vnitřních obrtlíků, výměna kování, výměna dřevěné výplně, z důvodu sjednocení vzhledu, výroba a instalace kovových dvířek na míru. Tuto komplexní činnost podrobněji v několika krocích popíšeme a doplníme fotodokumentací.

Původní stav

Odstranění starého nátěru

K odstranění starého nátěru nejprve používáme horkovzdušné pistole, nasleduje broušení excentrickými a vibračnímy bruskami, smirkové papíry volíme od nejhrubší 40, následuje hrubost 80, nakonec dobrousíme jemnější hrubostí 120. Pokračujeme ručním broušením detailů kdy používáme také různě hrubosti smirkových papírů. Nezapomínáme obrousit falce a různá hůře dostupná místa.

Výměna dřevní výplně 

Zprovoznění, očištění a zámečnická oprava zámků, výroba kličky

Výroba dvířek

Napouštění, základování, tmelení, broušení

Po kompletním odstranění starého nátěru se na holé dřevo aplikuje Herbol-Holztiefgrund LH Impregnační základ, který sjednocuje savost podkladu, snižuje vstup vlhkosti a vytváří spolehlivé zakotvení pro následující rozpouštědlové nátěry. Po vyschnutí impregnace dřevo natřeme základním nátěrem Herbol-Herbolux Grund, následně tmelíme díry a nerovnosti dvousložkovým tmelem. Na jemnější tmelení použijeme akrylátový tmel určený pro vnější prostředí. Tmelení a broušení několikanásobně opakujeme, dokud nedosáhneme hladkého povrchu. Následně všechny plochy výloh přezákladujeme. Podklad je tak připraven na vrchní nátěr.

Aplikace vrchního nátěru - lakování

Nátěr Herbol-Venti 3 Plus Satin pololesklý, tixotropní, vlhkostně-regulační lak z alkydových pryskyřic. Odstín RAL 6021

Kontaktní informace

LESTER
Branka 57
Brno
624 00
Česká republika
IČ:
60525461
DIČ
Adresa specializované malířské prodejny: Minská 56, Brno - Žabovřesky. Provozní doba Po - Pá 7 30 - 16 30 hodin Tel: 777 218 220, e-shop www.kvalitnibarvy.cz